Zielona kawa i jej wpływ na zdrowie

Zielona kawa szturmem podbija serca ludzi na całym świecie. Wiele osób korzysta z niej, wierząc, że jest to prosty i bezpieczny sposób na utratę zbędnych

Zielona kawa szturmem podbija serca ludzi na całym świecie. Wiele osób korzysta z niej, wierząc, że jest to prosty i bezpieczny sposób na utratę zbędnych kilogramów. Co więcej, badania pokazują, że ziarna tej kawy nie tylko odchudzają, ale również poprawiają wygląd skóry, dzięki czemu znacząco zmniejsza się cellulit.

 

Ziarna kawy – geneza

 

Wiele osób zaskoczyć może fakt, że zielona kawa to dokładnie to samo co każdego dnia spożywamy o poranku. Skąd więc taka różnica w kolorze i aromacie? Kawa spożywana na co dzień jest palona, co nadaje jej charakterystycznej barwy i smaku. Kawa zielona natomiast jest tylko zbierana i suszona. Dzięki temu, że nie zostaje poddana paleniu, zostaje w niej sporo kwasu chlorogenicznego, który w połączeniu z kofeiną powoduje spadek wagi i zmniejszenie cellulitu. Zielona kawa spowalnia tempo metabolizmu węglowodanów, ale najlepiej działa wtedy, gdy połączy się ja z kofeiną. Skuteczność kawy zielonej na odchudzanie została potwierdzona naukowo.

 

Właściwości kawy zielonej

 

Wspomniany wcześniej kwas chlorogenowy zmniejsza wchłanianie glukozy z pożywienia o 7 procent. Dotyczy to osób zdrowych jak i chorych na cukrzycę. Z tego powodu może być ona wykorzystywana do delikatnego łagodzenia objawów tej nieprzyjemnej choroby. Niestety, za pomocą zielonej kawy nie damy rady zrównoważyć wpływu wysoko tłuszczowej diety na nasze ciało, więc żeby terapia okazała się skuteczna, warto zadbać o odpowiednią dietę oraz aktywność fizyczną.

Kwas chlorogenowy jest także bardzo mocnym przeciwutleniaczem. Oznacza to, że kawa zielona znakomicie radzi sobie z wolnymi rodnikami, które wywołują stres oksydacyjny w komórkach, przyspieszając ich starzenie. Dzięki przeciwutleniaczom są one lepiej usuwane z organizmu, a ich działanie jest neutralizowane. Kawa zielona posiada również właściwości antynowotworowe, a także skutecznie radzi sobie z neutralizacją metali ciężkich w organizmie.

 

Więcej zalet 

 

Nie są to oczywiście jedyne zalety zielonej kawy. Wspiera ona również pracę wątroby, chroniąc ją przed negatywnym wpływem używek i szkodliwych substancji. Wzmacnia również naszą odporność, gdyż jest odpowiedzialna za zwiększone produkowanie przeciwciał przez organizm. W zielonej kawie znajdziemy również mnóstwo cennych polifenoli,które działają przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie. Spotkać można w niej również kwasy, które zwalczają bakterie i wirusy.

Wiele osób niestety błędnie uważa kawę zielona jako lekarstwo na różnego rodzaju dolegliwości. Jej działanie jest w dużej mierze profilaktyczne i na pewno za jej pomocą nie odzyskamy utraconego zdrowia. Jedyną różnicą jest zrzucanie zbędnych kilogramów. W tym przypadku zielona kawa sprawdza się naprawdę bardzo dobrze. Należy jednak pamiętać, żeby spożywać ją z umiarem i rozsądkiem, gdyż jak wiadomo, nadmiar kofeiny może odbić się negatywnie na naszym zdrowiu.

Decydując się na zakup zielonej kawy, warto poszukać produktu o jak najlepszej jakości, który będzie zawierał w swoim składzie dużą dawkę kofeiny. Tylko wtedy kawa pokaże na co naprawdę ją stać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *